Kdo jsem?

Jednoduchá otázka, na kterou není lehké odpovědět. Pracuji s lidmi i čísly. Čísla jsou přesná, jasná a není potřeba hledat mezi řádky. S lidmi to tak snadné není, a to z nich dělá nekonečný zdroj inspirace. I proto mě nejvíc baví kombinace koučinku a tvorby a realizace vzdělávacích projektů. Srdcem jsem objevovatel, pozorovatel, nadšenec, cestovatel a neúnavný hledač smyslu věcí, které dělám. Život je pro mě příležitostí objevovat sebe i svět kolem nás. Snažím se nechodit stále tou samou cestou a to nabízím i těm, kteří se rozhodnou vyrazit společně se mnou. Na cestu nalézání svých možností, příležitostí a naplňování profesních i životních snů.

Profesní milníky, které mě nejvíce posunuly:
Posledních třináct mě profesně provázela práce na více než třicítce projektů, díky nimž jsem poznala řadu inspirativních lidí, kteří mi umožnili vidět svět z mnoha různých úhlů pohledu. Spolupracovala jsem s firmami, školami, neziskovými organizacemi i jednotlivci. Společným jmenovatelem všech projektů byl osobní a profesní růst, kreativita, udržitelný rozvoj, partnerství, inovace a otevřenost změnám. V roce 2018 jsem získala příležitost zúčastnit se prestižního leadership programu. Díky němu jsem strávila čtyři měsíce v americkém New Orleans, kde jsem pomáhala ženám a lidem minoritního původu rozjet podnikání. Po návratu jsem si splnila svůj sen a založila AVITEUM, expertní organizaci, která působí jako katalyzátor společenského dopadu. Prostřednictvím služeb strategického rozvoje, tvorby grantových žádostí a projektového řízení AVITEUM podporuje neziskovky, start-upy, školy, výzkumné instituce a další "change-makery", kteří usilují o společenskou změnu.

Studijní zastávky, které mě nasměrovaly dál:
Community Leadership Institute (George Mason University, USA)
Výcvik v koučování (Výcvik profesionálních koučů s FBE)
Program kariérového poradenství (Distanční program Univerzity ve Stockholmu a Centra Euroguidance)
● Mentorink pro kariérové poradce (Centrum Euroguidance)
● Podniková ekonomika a management (Inženýrské studium na VŠE v Praze)
● Zahraniční stáž v Moskvě a Heidelbergu (SIRJ A.S. Puškina, Univerzita v Heidelbergu)
● Učitelství NJ, RJ, pedagogika a psychologie (Magisterské studium na PedF UK v Praze)
● A řada dalších kurzů a tréninků osobního a profesního rozvoje ...

Životní cesty, které mi ukazují směr:
V roce 2010 jsem se poprvé vydala na východ od Západu a postupně zavítala do filipínských Kordillér, na srílanské čajové plantáže, k thajským chrámům, na indonéská rýžová pole, do malajských pralesů, k barmským pagodám a na vietnamskou kávu. Cestou jsem potkala řadu neobyčejných lidí a každý příběh mi dal něco, co změnilo i mě a můj přístup k životu, práci i lidem kolem mě.

Dobro-volná inspirace:
Novou inspiraci a energii nacházím i v podpoře projektů, které mi dávají smysl. K nim patří KoučinkPortál.cz a Káva s koučem, které se snaží informovat, rozvíjet a spojovat všechny, kteří se zajímají o koučink a možnosti jeho využití pro osobní i kariérní růst. V roce 2020 jsem se stala jednou z zakládajících členek globální lidskoprávní iniciativy U MATTER.

Vlastními slovy o mé práci:

O leadership programu Community Solutions (2020)

O flexibilních úvazcích a problematice slaďování rodiny a práce (Události ČT1)

O jazykové výuce dětí na českých základních školách (Sama doma na ČT1)

O projektu FLEXI KARIÉRA a osobním a kariérním restartu pro rodiče (2017)

O koučinku a podpoře žen při návratu na trh práce (Národní cena kariérového poradenství 2014)

O projektu ACTIVE ENGLISH a netradičních metodách výuky cizích jazyků (TV Metropol)
O tom, proč je potřeba zavádět změny na trhu práce (Dokument o projektu FIT FOR FLEXI)
O návratu maminek po rodičovské dovolené zpět do práce (TV Metropol)

Zaujaly vás informace na mých stránkách? Chcete se dozvědět více o jakémkoliv ze zmíněných témat? Pak mě neváhejte kontaktovat: zdenka[at]havrlikova.cz.