VZDĚLÁVÁNÍ A OSOBNÍ ROZVOJ

Nebaví vás rutina a stereotyp? Chcete nudu nahradit kreativitou? Zajímá vás, jak lze snadno a rychle zefektivnit váš běžný den? Pokud vás láká dělat stejné věci jinak, vstupte do světa objevování nových nápadů společně se mnou. Na tomto místě najdete inspiraci a tipy, které si průběžně ověřuji na sobě, svých klientech během workshopů i koučovacích sezení. Pokud vás některé z témat zaujme, napište mi na zdenka[at]havrlikova. Ráda vám poskytnu individuální konzultaci či připravím interaktivní workshop pro vás a vaše kolegy.

Myšlenkové mapování

Zkroťte své myšlenky a dejte jim ten správný tvar. Myšlenková mapa rozhodně není jen jiný způsob psaní poznámek. Propojuje obě mozkové hemisféry a pomáhá vnímat věci v širším kontextu. Využít ji můžete třeba při tvorbě prezentace, plánování projektu a kolegy překvapíte netradičním zápisem z porady. A to nejlepší nakonec – díky bezpočtu online aplikací si svou mapu vytvoříte doslova během pár minut. Ale dejte si pozor ... mapy jsou nebezpečně návykové!


Kreativní techniky

Taky se vám občas zdá, že už jste vyčerpali všechny možnosti řešení a ne a ne se hnout z místa? V takovém případě sáhněte po některé z kreativních technik, které jsou často nečekaným zdrojem nových nápadů. Seznámím vás například s metodou Šest klobouků, která vám pomůže vidět problémy z různých úhlů pohledu. Díky metodě Scamper objevíte novou inspiraci, jak zlepšit vaše stávající produkty či služby. Připravte se na pořádnou jízdu do světa kreativity.


Online aplikace pro praxi

Plánování a organizování, prezentování, zkoumání, tvoření a sdílení – to všechno a ještě mnohem více vám umožní rychle a jednoduše nejrůznější online nástroje. S některými to bude jednorázové setkání, jiné si zamilujete na první pohled. Jedno mají společné - stačí jen internet a máte je při ruce. Představím vám ty nejlepší z nich, které nastartují váš pracovní den.