Práce na dálku – jak na to?

Práce na dálku - Jaké jsou její výhody i nevýhody? Pro koho je vlastně vhodná? Jaké změny přináší pro běžný pracovní den? Jaké technologie ji pomohou usnadnit? A na co vše si dát pozor z pohledu pracovněprávní legislativy? Na tyto a řadu dalších otázek jsem se spolu s kolegy z projektu FIT FOR FLEXI snažili najít odpovědi, které jsme pro vás shrnuli v praktické publikaci s názvem: "SPOLUPRÁCE NEJEN NA DÁLKU" a podtitulem "Průvodce zaváděním flexibilních forem práce v organizaci".

Spolupráci na dálku pomohou usnadnit šikovné online aplikace, díky kterým si svůj den naplánujete podle vašich představ. Připravila jsem pro vás několik tipů na osvědčené aplikace, které můžete využívat bezplatně.

Publikace ke stažení je zde.

Plánování a organizace času

Jak jste na tom s time managementem? Stále na něco zapomínáte a ne a ne si vybavit, co jste komu slíbili a které úkoly zrovna nejvíce hoří? Vyzkoušejte některou z aplikací pro plánování a organizaci času a úkolů, od jednoduchých úkolovníků až po robustní nástroje, které vám práci rozplánují téměř na minuty.

Online komunikace a spolupráce

Pokud se nemůžete zúčastnit schůzky osobně, potřebujete ušetři čas, či spojit se s lidmi z různých koutů světa - nástroje pro online komunikaci jsou nenahraditelným pomocníkem. Jamboard, Miro, Mural či Figma vám dokonce umožní vstoupit do digitálního prostoru, kde můžete společně vizualizovat vaše projekty a pracovní aktivity pomocí kreseb, diagramů, grafů apod.

Tvorba online anket a dotazníků

Chcete vytvořit rychle a jednoduše online anketu či dotazník? Vyzkoušet můžete celou řadu nástrojů, od jednoduchých až po sofistikované, které vám automaticky vygenerují libovolné grafy, tabulky a přehledy. Pokud se vám některý z nich osvědčí v bezplatné verzi, můžete investovat i do vyšších, placených verzí, které nabízejí pokročilejší funkce.

Myšlenkové mapování

Skvělým nástrojem, který podporuje kreativní myšlení, jsou myšlenkové mapy. Ať už si mapu nakreslíte v ruce, nebo využijete elektronickou aplikaci, určitě se vyplatí to vyzkoušet. Myšlenkové mapy pomohou utřídit myšlenky, naplánovat váš den nebo i celý projekt či přijít na nové nápady. Zkuste je využít i pro zápisy z porad nebo pro výpisky z manuálů a knížek. A rozhodně oživí i jakoukoliv prezentaci.