Rozjezdy roku (i mého týdne)

Nestává se mi moc často, že bych uplynulý týden bilancovala ještě před jeho koncem. Ale podvědomě už mám jasno o svém "zážitku" týdne. V úterý jsem spíše ze zvědavosti než plánovaně vyrazila do pražského HUBu na jeden z regionálních seminářů soutěže ROZJEZDY ROKU. A klobouk dolů před všemi organizátory i odvážlivci, kteří sem přišli přesvědčit porotu o svém podnikatelském nápadu. Musím přiznat, že po dlouhé době to byla akce, kde jsem se za celý den nepodívala na hodinky. A to i díky nabitému mixu tematických workshopů. A protože by mi přišlo škoda, abych se sklonkem týdne zapomněla na inspiraci zajímavými projekty i lidmi ... tak tady jsou 🙂

AUTHENTIC WORLD FOOD
Bo´ je nadšená surfařka, která při svých cestách natáčí domorodce při vaření a zpracovávání lokálních surovin. O autentické recepty se pak dělí prostřednictvím svého kanálu na YouTube. Pokud máte rádi asijskou kuchyni, zkuste třeba indonéské saté s arašídovou omáčkou. Osobně odzkoušeno:)


OFFICE YOGA
Jednoduchý a zároveň návykový nápad. Koho by po celodenním sezení u počítače nebolela záda? A co takhle si zacvičit pár jogových ásan přímo u pracovního stolu? Přesně tohle nabízí zaměstnavatelům projekt Office yoga, který účastníkům Rozjezdů zpříjemnil přestávky mezi jednotlivými workshopy.


CAKERY
Ačkoliv před sladkým dávám přednost jiným chutím, v tomto případě rozhodně stojí za pozornost projekt Cakery. A co vznikne při spojení módního návrhářství a nadšení pro pečení? Atypické dorty s fantazií, které se meze nekladou.


TESTOVÁNO NA DĚTECH
Projekt čtyř nadšených maminek, jejichž děti se s nimi rozhodně nenudí. Společně šíří nápady na různé aktivity a hry, které mohou být inspirací nejen pro rodiče malých dětí. I v tomto případě platí, kdo si hraje ...


O dalších zajímavých projetech se dozvíte přímo na stránkách projektu Rozjezdy roku a na jeho facebookových stránkách. A poslední tip z "rozjezdovských" workshopů na závěr - pokud chcete postavit vaše myšlenky do latě, pomůže vám Daniel Gamrot. A vše o marketingové strategii se dozvíte od marketingové čarodějnice Madly Čevelové. O dalších tipech na zajímavé projekty, ale i blogy zase někdy příště.